Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Zatrudnienie w Holandii – jak właściwie rozliczyć podatki

Holandia jest jednym z najpopularniejszych krajów, w których pracują Polacy. Jest do niej szybki i łatwy dojazd, a wysoki poziom zarobków sprawia, że niejednokrotnie tam jadą pełne rodziny. Jednak jeżeli znalazło się zatrudnienie tam w pełni legalnie, to trzeba pamiętać o tym, aby rozliczyć się odpowiednio w obu skarbowych urzędach, czyli polskim i holenderskim. Nasze podatkowe przepisy działają bowiem w taki sposób, że w prawie każdym przypadku rozliczenie jest podwójne. Dotyczy to głównie posiadających rezydencję w Polsce.

Pod tym hasłem kryje się przebywanie na obszarze naszego kraju przynajmniej 183 dni na rok, albo posiadanie centrum osobistych interesów. O tym ostatnim aspekcie wielu pracowników zapomina, wydaje im się że jeżeli przebywają w Holandii przez większość czasu, to nie obowiązuje ich ten przepis. Tak więc widać od razu że rozliczenia podatku holandia to nie jest wcale prosta i szybka rzecz, i trzeba się dobrze w tym wszystkim orientować aby nie popełnić jakiegoś błędu. Z reguły powinno to wyglądać tak, że w pierwszej kolejności pracownik rozlicza się w urzędzie skarbowym w Holandii, potem w polskim, a w międzyczasie może wystąpić o zwrot podatku.

Tak więc ostatecznie podatek w Holandii będzie zwrócony, ale może to trwać nawet rok czasu. Jeżeli ktoś się czuje na siłach, to wszystkimi sprawami może się zająć samemu, choć trzeba powiedzieć od razu, że wymaga to pozyskania pewnej wiedzy. Kolejną opcją będzie jakieś sprawdzone biuro podatkowe holandia, które wszystkim się zajmie. Wystarczy dostarczyć do niego wszystkie dokumenty otrzymane od holenderskiego pracodawcy, aby sprawę mieć praktycznie załatwioną.

Dużym plusem współpracowania z biurem księgowym jest to, że jego pracownicy doskonale znają wszystkie kruczki prawne, i mogą znaleźć najbardziej optymalne rozwiązania. W praktyce wynajęcie biura jest bardzo opłacalne, jeśli się spojrzy na księgowy holandia cennik, to aż tak dużo do zapłacenia nie będzie, a odpadnie mnóstwo pracy podczas wypełniania dokumentów.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
  • 10/02/2023