Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Naprawa płyty głównej w laptopie – czy jest wykonalna

Zepsuty laptop jest dla wielu osób sporym utrudnieniem, ponieważ wtedy nie będą oni mogli na nim pracować. Poza tym liczyć się trzeba z pewnymi wydatkami, wiążącymi się albo z naprawieniem, albo z zakupem nowego urządzenia. Niejednokrotnie przyczyną awarii są różne usterki układów na płytach głównych. W przypadku niektórych modeli wręcz wiadomo, co psuje się najczęściej, jeżeli projektanci zrobili jakieś błędy w czasie projektowania. Jeżeli rzeczywiście zdarzy się coś takiego, to trzeba się dobrze zastanowić co robić. W niejednym bowiem przypadku naprawienie płyty głównej jak najbardziej będzie możliwe, ale nie zawsze będzie ekonomicznie opłacalne. To ma miejsce na przykład jeżeli się zepsuje układ graficzny.

Bez problemów znajdzie się takie układy w sklepach, ale koszt ich może sięgać kilkuset złotych, a do tego trzeba przecież jeszcze dołożyć pracę. A za podobną kwotę można kupić używany, porównywalny sprzęt, i nie bawić się w żadne naprawy. Lecz sporo usterek, na przykład związanych z zasilaniem, da się naprawić dużo taniej, i wówczas rzeczywiście warto się na coś takiego zdecydować. Jednak bez diagnozy będzie ciężko oszacować koszty naprawy, a ta jest możliwa wyłącznie po dostarczeniu sprzętu do serwisu. Przeważnie taka diagnoza polegać będzie na rozmontowaniu laptopa i weryfikacji napięć w poszczególnych charakterystycznych punktach.

Z tego też powodu serwisanci korzystają niejednokrotnie ze schematów płyt głównych poszczególnych producentów, jakie można na przykład znaleźć w sieci. Starczy w wyszukiwarce wpisać słowa boardview lenovo, a później przejrzeć zwrócone strony. Jeśli namierzy się uszkodzenie i właściciel sprzętu zdecyduje się na naprawę, to będzie ją jeszcze trzeba dobrze zrobić. Płyty główne są skomplikowanymi elementami, i potrzebują dużej precyzji i dokładności, lecz również i doświadczenia osoby, która to wszystko będzie robić. Dlatego też do takich napraw będą potrzebne specjalistyczne urządzenia, zwykły odsysacz i lutownica na pewno nie wystarczą.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
  • 08/12/2023