Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czemu opłaca się zakupić nieruchomość w Chorwacji

Chorwacja jest jednym z najpopularniejszych miejsc, w jakich Polacy spędzają swoje urlopy. Zachęca wspaniałą pogodą, błękitną wodą i pyszną kuchnią. Jest więc zrozumiałe że każdego lata odwiedzają ją setki tysięcy urlopowiczów, spragnionych odpoczynku i relaksu. Przez wiele osób jest ona uważana za mały europejski raj, a dodatkowym jej plusem jest niezbyt duża odległość od naszego kraju. Z tego też powodu można w pełni zrozumieć fakt, że wielu turystów zaczyna planować zakupienie tam jakiejś nieruchomości.

Inwestycja o takim charakterze z wielu powodów będzie bardzo opłacalna, i dlatego też nieruchomości cieszą się w tym kraju dużą popularnością. To wpływa rzecz jasna na wysokość ich cen, nie należy się raczej spodziewać że w najbliższym czasie zaczną się zmniejszać. Tak więc na takim zakupie na pewno się nie straci, a raczej przez następne lata całkowita wartość apartamentu czy domu będzie jednak rosła. Następną istotną rzeczą będzie to, że zakupioną nieruchomość będzie można wynajmować.

Sezon urlopowy w Chorwacji znacznie dłużej trwa niż u nas, dlatego na dobry zarobek liczyć będzie można przez parę miesięcy w roku. Dużą rolę będzie miała oczywiście lokalizacja, najwięcej będą kosztować obiekty zlokalizowane bezpośrednio nad morzem, lecz też w ich przypadku liczyć będzie można na największy zysk z wynajmu. Ceny chorwackich domów zależą od wielu czynników. Na pewno położenie ma bardzo duże znaczenie, dotyczy to nie tylko wcześniej wspominanej odległość od wybrzeża, jak też regionu kraju. Należy też mieć na uwadze gospodarczą sytuację i kursy walut, a także to, czy obiekt będzie pochodził z pierwotnego czy wtórnego rynku.

Ze względu na nieco skomplikowane przepisy zdecydowanie najlepszą opcją będzie zrealizowanie takiej transakcji za pomocą jakiegoś pośrednika. W przypadku takiego pośrednictwa będzie trzeba zapłacić parę procent wartości transakcji, lecz agencja wówczas się zajmie całością spraw. Wielu tego typu pośredników działa także na naszym rynku, można ich na przykład znaleźć po podaniu w wyszukiwarce hasła nieruchomości Chorwacja.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
  • 07/07/2023