Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Wycieczka kamperem – czy Kraj nad wisłą jest atrakcyjna i co powinieneś ujrzeć?

Wczasy zbliżają się gigantycznymi krokami, w następstwie tego każdy już dziś planuje urlop. Wielu marzy o zagranicznych wojażach, ale bojaźń przed upadłością biur podróży nieznacznie zraża. O dużo bezpiecznej jest spędzić urlop w Polsce. Odpoczynek w kraju sprowadzają się do dylematu: morze – góry. Jeśli ktoś decyduję się na spędzenie urlopu w górach, to przeważnie decyduje się na Tatry. Jednakże mamy w Polsce też inne, równie ładne góry. Na uwagę zasługują Beskidy. Te najmłodsze góry są cząstką Karpat.

W stworzonym przez nas kraju znajdują się w południowej i południowo-wschodniej części. Jednak wypada mieć świadomość, że góry te rozciągają się od Czech aż po Ukrainę. Należałoby spędzać wakacje w Beskidach, bo jest to strefa niezmiernie atrakcyjny turystycznie – wypożyczalnia kamperów poznań. Znajdują się tutaj parki narodowe, jakie zachowały przyciągające okazy flory i fauny, jakie warto ujrzeć.

Miejsce to jest nieskażone cywilizacją, więc każdy, kto chce odetchnąć od miejskiego zgiełku, to błogostan znajdzie właśnie w Beskidach. Jest to region, gdzie nie ma wielu podróżników, więc czas tutaj pływnie leniwie. Beskidy to niewysokie góry o krętych, miękkich kształtach. Łagodne szczyty porośnięte są bukiem, dębem, świerkiem, sosną i jodłą. Jest to wymarzone miejsce dla hobbystów pieszych wędrówek, w głównej mierze tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z górskimi wycieczkami.

Niewysokie szczyty, mające średnio około 800 m n. p. m. nie są zbyt znaczącym wyznaniem, w takim razie każdy sobie poradzi z ich pokonaniem. Wakacje w Beskidach zatem nie będą zbyt znaczącym wyzwaniem kondycyjnym, a oraz zakupy nie muszą być zbyt kosztowne. Do takich niewysokich, łatwych do pokonania szczytów nie trzeba szczególnych butów trekkingowych, ani specjalnej odzieży. Sprawdzą się tu sztampowe adidasy i pożyteczne, sportowe szmatki.

W trakcie pokonywania trasy, większa część terenów będzie zalesiona oraz minusem jest to, iż nawet jeśli odnajdziemy się już na szczycie, to wielokrotnie jest tak, że nie wiele widać z góry. Jednakże nie ma się co zrażać, bowiem Beskidy mają przepiękne polany i pagórki, w tle jakich rozciągają się delikatne szczyty, w takim razie widoki są tam ściśle mówiąc ładne.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
  • 18/11/2022