Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

W jaki sposób pracuje urządzenie do docinania styropianu

Ten, kto miał okazję ciąć styropian nożem lub piłką, bardzo dobrze wie jakie to było niewygodne i uciążliwe. Przy jednorazowej sytuacji można sobie jeszcze jakoś poradzić, lecz jeśli należało by było to codziennie robić, to na pewno taka praca stałaby się mocno uciążliwa. Dlatego też firmy pracujące na co dzień ze styropianem na pewno powinny zaplanować, żeby pojawiła się u nich jakaś profesjonalna maszyna do cięcia styropianu. Takie urządzenie w praktyce jest bardzo przydatne w takich pracach, przyspieszając je znacząco, ale także zapewniając większą dokładność.

Zasada funkcjonowania maszyn do cięcia jest bardzo prosta. Jedną z jej podstawowych części jest drut oporowy, przez który puszczony jest prąd wytworzony przez odpowiedni zasilacz. Przepływający prąd powoduje nagrzewanie drutu, a to z kolei pozwala na skuteczne cięcie styropianu. Nie powstają przy takiej operacji żadne zbędne odpadki czy zanieczyszczenia, a sama krawędź jest praktycznie zupełnie niepostrzępiona. Dzięki odpowiedniej szerokości roboczej przeważnie można docinać wszystkie standardowe arkusze, w tym również po pełnej przekątnej.

Cięcie styroduru tą metodą cechuje się dużą dokładnością, bo cała krawędź jest robiona za pomocą prostego, sztywnego drutu, więc nie ma obaw o to, że nagle coś się skrzywi. Niekiedy pojawia się też konieczność zmniejszenia grubości płyty styropianowej, w celu dopasowania jej do konkretnego miejsca. W takim przypadku gilotyna do cięcia styropianu także bez problemów sobie poradzi, bowiem wystarczy zablokować drut na odpowiedniej wysokości, przymocować go odpowiednio i po kilku minutach wszystko zostanie wykonane.

Dobre modele takich gilotyn powinny mieć jedną jeszcze bardzo przydatną funkcję. Przy wykończeniach ociepleń często trzeba dokładać niewielkie, nietypowe elementy, żeby wszystko do siebie spasowało. Jeśli oporowy drut zostanie przymocowany pionowo, to wówczas można wycinać za jego pomocą nawet skomplikowane kształty. Dzięki temu w takich przypadkach również odpadnie potrzeba niezbyt wygodnego cięcia za pomocą noża.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
  • 08/11/2022