Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Świadectwo energetyczne – kto powinien postarać się o jego wykonanie

Jakiś czas temu nastąpiło trochę zmian w przepisach związanych ze świadectwami energetycznymi. Całkiem niedawno jeszcze objęte nimi były jedynie obiekty postawione po 2009 roku, ale aktualnie ten obowiązek przeszedł na wszystkie. Przy starszych budynkach nie trzeba od razu ich robić, natomiast są konieczne w przypadku sprzedaży czy wynajmu. Wtedy kopia tego świadectwa przekazana zostać musi nowemu najemcy albo kupującemu. Lecz i tu są planowane zmiany, niewykluczone że za jakiś czas trzeba będzie ono konieczne dla każdego bez wyjątku, nawet takiego jaki nie będzie sprzedawany czy wynajmowany.

Samo Świadectwo energetyczne Suwałki jest dokumentem, jaki zawiera przede wszystkim informacje na temat zapotrzebowania nieruchomości na różną energię. Zapotrzebowanie to dotyczy przede wszystkim ogrzewania i chłodzenia, ale też wentylacji czy podgrzewania wody. W takim dokumencie zawarte być muszą informacje o rodzaju i przeznaczeniu budynku, roku w którym został oddany do użytku oraz powierzchni ogrzewanej i całkowitej.

Do wyznaczenia charakterystyki energetycznej budynku brane są też pod uwagę wskaźniki zapotrzebowania na energię. Konieczność posiadania tych dokumentów z jednej strony daje informację o tym, jakich kosztów możnasię spodziewać podczas użytkowania, a z drugiej skłania właścicieli do poszukiwania rozwiązań ograniczających zapotrzebowanie na energię. Takie Świadectwa energetyczne Stargard nie są zbyt trudne do otrzymania, bowiem ich wykonywaniem zajmują się liczni specjaliści.

Liczyć się jednak trzeba z pewnymi kosztami, które w dużej mierze zależą od rodzaju budynku i jego lokalizacji. Ceny rozpoczynają się od trzystu złotych za zbadanie niewielkiego mieszkania do prawie dwóch tysięcy za budynki wielorodzinne. Lecz jest to nieduży wydatek w porównaniu z grzywną, jaka będzie nakładana na osoby nie posiadające tego dokumentu. Grzywna taka może wynieść nawet do 5 tysięcy, i obejmuje też wystawienie świadectwa na podstawie nieprawdziwych danych. Świadectwa wystawiane są na okres 10 lat, który może zostać skrócony w przypadku jakiś poważniejszych prac.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
  • 02/11/2023