Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Silniki jachtowe – w jaki sposób zadbać o ich serwisowanie

Jachty są jednostkami wodnymi, jakie do poruszania się używają siłę wiatru. Lecz na ich wyposażeniu najczęściej znajduje się też nieduży silnik spalinowy, mający moc kilku koni mechanicznych. Nie jest on głównym napędem, ale bardzo się przydaje na przykład przy manewrach w porcie czy w razie jakiegoś zagrożenia. Tego typu silniki nie są używane zbyt często, niejednokrotnie mają one okazję popracować zaledwie kilka razy na rok. Z tego też powodu spora część właścicieli jachtów zapomina nieco o ich regularnym serwisowaniu, a zaniedbania takie mogą się skończyć jakąś poważniejszą awarią.

Przeważnie będzie to miało miejsce w najmniej spodziewanej chwili w trakcie sezonu, a wówczas naprawa silników jachtowych może się okazać wykonalna jedynie za jakiś długi czas. Z takich też powodów raz w roku, najlepiej w okresie zimy, taki silnik powinien zostać zdjęty z jachtu i oddany do jednego z serwisów. W takcie niego sprzęt będzie szczegółowo sprawdzony, a jeśli zauważone zostaną jakieś zużycia, to będzie sporo czasu na to żeby naprawić wszystko.

Trzeba też wymienić olej, świece i inne materiały eksploatacyjne, zgodnie z zaleceniami producenta. Tego typu serwis silnika gazowego może być wykonany w jakimś autoryzowanym punkcie, lecz też może go zrobić jeden z niezależnych mechaników. Ważne jest, żeby osoba taka dysponowała odpowiednimi umiejętnościami i doświadczeniem, oraz miała niezbędny sprzęt. Dzięki temu silnik na pewno nie zawiedzie w przypadku, gdy się go będzie najbardziej potrzebować.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
  • 11/03/2024