Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

O czym należy pamiętać wybierając szafę rack

Wybór odpowiedniej szafy rack, w jakiej umieszczone zostaną serwery i cały sprzęt sieciowy tylko w pierwszej chwili może się wydawać prostą rzeczą. Żeby rzeczywiście zamówiona szafa spełniła swoją rolę, a przede wszystkim mogła zapewnić odpowiednie bezpieczeństwo, to trzeba na kilka istotnych rzeczy zwrócić uwagę. Jeśli się tego nie zrobi, to może się okazać, że po kilku miesiącach potrzebna będzie wymiana. A to nie tylko narazi na niepotrzebne koszty, ale też i niemałą ilość pracy podczas przenosin. Po pierwsze bardzo ważną rzeczą jest dobranie w odpowiedni sposób rozmiaru. W praktyce jest taka zasada, że do pełnej wysokości włożonego do środka sprzętu trzeba dołożyć mniej więcej jedną trzecią więcej. To zagwarantuje odpowiednią ilość miejsca na kable i przewody, ale również i jakiś zapas, jeżeli za jakiś czas coś byłoby do dołożenia.

Jeśli jednak istnieje szansa, że tego sprzętu w szafie może się kiedyś pojawić więcej, to już na początku lepiej o tym pomyśleć. Wiele osób skupiając się na wysokości, nie szczególnie zwraca uwagę na to, jak jest z głębokością. A to tak naprawdę również ma znaczenie, bowiem nie tylko trzeba zapewnić odpowiednią ilość miejsca na kable i przewody, jak też zapewnienie cyrkulacji powietrza. Praktycznym i wygodnym rozwiązaniem są panele z możliwością zdejmowania, dzięki czemu nie będzie potrzeby demontowania urządzeń, aby zrobić coś z tyłu. Istotną kwestią będzie ustalenie jeszcze, czy szafa teleinformatyczna będzie stojąca czy wisząca. Pierwszy z tych rodzajów przeważnie jest sporo większy, często ma również kółka pozwalające na wygodne przesuwanie.

W małych pomieszczeniach, a tym bardziej na korytarzach, znacznie lepiej będą się sprawdzać wiszące szafy, które mają przeważnie mniejsze gabaryty. Podczas zakupu ważne będzie też wybranie odpowiedniego wyposażenia. Jeśli szafa ma stanąć z miejscu, w którym mogą się pojawiać postronne osoby, to obowiązkowo wyposażona być powinna w zamek chroniący znajdujące się w środku urządzenia. Bardzo także się przydają zdejmowane boczne panele. Ich koszt nie jest duży, tak więc warto pomyśleć o tym, bo na pewno ułatwią pracę.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
  • 18/05/2024