Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Monitoring – jakie możliwości mają w tym zakresie właściciele domów

Właściciele domów i mieszkań mają sporo możliwości, żeby je zabezpieczyć w odpowiedni sposób. Rzecz jasna takiego stuprocentowego zabezpieczenia nigdy nie będzie, jeśli złodziej się uprze, to znajdzie sposób żeby dostać się do wnętrza. Jednak każda postać ochrony w jakiś sposób będzie odstraszała, a część z nich pozwoli w razie potrzeby rozpoznać złodziei. Po pierwsze zadbać należy o sprawny monitoring. Rozmieszczone w wyznaczonych lokalizacjach kamery będą nagrywać wszystko to co wydarzy się we wnętrzu, a niejednokrotnie umożliwią również widok na żywo. Jednak żeby tego typu nagrania były później do wykorzystania, to kamera IP Hikvision musi mieć odpowiednią jakość. Przede wszystkim kluczowa jest rozdzielczość robocza, bo od tego będzie zależało, ile szczegółów zobaczy się na nagraniu. Obecnie normą staje się powoli format Full HD, mający rozdzielczość 1920 na 1080 punktów.

Daje on wystarczająco dużo jakości do tego, żeby odróżnić wszystkie szczegóły, co w przypadku potrzeby identyfikacji osób ma kluczowe znaczenie. Wybierając taką kamerę powinno się unikać podejrzanie tanich modeli, bowiem często dysponować one będą kiepską jakością, pomimo teoretycznego posiadania niezłych parametrów. Byłoby dobrze, żeby takie kamery posiadały także wsparcie pod postacią podczerwonych diod. Znacząco się dzięki temu poprawia jakość obrazu nagrywanego nocą, a promieniowania podczerwonego nie widać zupełnie po wejściu do pomieszczenia. Nagrywaniem obrazów z kamer zajmie się rejestrator monitoringu NVR Hikvision.

Powinien on obsługiwać parę dysków twardych o dużej pojemności, co pozwoli na przetrzymywanie większej ilości nagrań. Kamery działające poza budynkiem posiadać powinny obudowy z odpowiednią szczelnością. Dodatkowym zabezpieczeniem domu może być również ramka pojedyncza Dante. Pozwoli on na pełne kontrolowanie tego, kto przyszedł w odwiedziny, wraz z praktyczną obsługą otwierania. Przy zakupach tych urządzeń w zamówieniu może się od razu znaleźć ramka pojedyncza Dante, wówczas wszystko przesłane zostanie jedną paczką.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
  • 14/11/2022