Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak znaleźć odpowiedni do potrzeb śrubowy kompresor

Dzisiejsza branża pneumatyczna korzysta z najróżniejszych urządzeń. Dość często używane to kompresory śrubowe, które sprawdzają się bardzo dobrze w wielu różnych zastosowaniach. Pierwsze próby wykorzystania takich mechanizmów czyniono już w XIX wieku, lecz ze względu na niewielką wydajność nie zdobyły one dużego zainteresowania. Jednak opracowanie kilkadziesiąt lat później asymetrycznego profilu wirnika zredukowało znacząco zapotrzebowanie na energię, a działania wielu różnych firm z branży przyczyniły się do wzrostu zainteresowania tą technologią. Typowy kompresor śrubowy złożony jest z dwóch pracujących równolegle wirników, które się znajdują w jednej obudowie. Wirniki te obracają się w przeciwległym kierunku, posiadają także inną prędkość kątową i ilość zębów.

W trakcje obrotu w środku się wytwarza sprzężone powietrze, które jest następnie wypychane na zewnątrz. Dużą zaletą jest to, że wszystko jest wykonywane to bez żadnego pulsowania, co w wielu zastosowaniach ma duże znaczenie. Z urządzeń tego typu korzystają bardzo chętnie firmy z różnych, zarówno w procesach produkcyjnych jak również przy zasilaniu wielu różnych mechanizmów. Podczas wyboru takiego kompresora należy na parę ważnych kwestii zwrócić swoją uwagę. W pierwszej kolejności należy pamiętać o tym, że te urządzenia znacznie lepiej sprawdzają się w pracy ciągłej, z uwagi na to że musi się w nich nagrzać olej do odpowiedniej temperatury.

Zależnie od modelu może to trwać nawet blisko godzinę, tak więc jeśli mechanizm przez cały czas nie będzie działał to może lepiej pomyśleć o innym rozwiązaniu. Poszczególne kompresory różnić się też będą wydajnością. Ta dobrana powinna zostać do potrzeb użytkowych, lecz nie warto przesadzać z jakimś dużym zapasem. Na pewno warto zwrócić także uwagę należy na temat serwisu i gwarancji. Standardem w branży jest gwarancja na dwa lata, lecz w wielu przypadkach można ją wydłużyć za dodatkową opłatą. Tego typu rzeczy można się dowiedzieć odwiedzając jakiś dobry sklep pneumatyczny, taki jak na przykład https://pneumatyczny.com/kategoria/sprezarki-kompresory-srubowe/.

+Artykuł Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
  • 22/02/2024