Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak uniknąć dodatkowych wydatków podczas wynajmu samochodu

Na pierwszy rzut oka pożyczenie auta wydaje się proste i szybkie – wystarczy podpisać umowę, odebrać kluczyki, a po wróceniu się rozliczyć. Jednak w rzeczywistości często się okazuje, że z uwagi na jakieś przeoczenia trzeba nagle znacznie więcej zapłacić niż się pierwotnie zakładało. Po pierwsze bierze się to z tego, że wynajmujący nie zapoznają się dokładnie z umową, a potem mają ogromny żal do wszystkich a nie do siebie. Każda Wypożyczalnia samochodów Rzeszów posiada swoje zasady wypożyczenia, a te przeważnie znajdują się w umowie.

Z tego też powodu taką umowę trzeba dokładnie przeczytać przed wyruszeniem w podróż, a jeśli jakieś wątpliwości się pojawią, to wyjaśnić je od razu. Jeżeli się tego nie zrobi, to często się okazuje, że taki wynajem auta lotnisko Rzeszów – Jasionka będzie dużo droższy niż to co pisze w cenniku, chociażby z powodu przekroczenia limitu przejechanych kilometrów na dzień. Takie limity są standardem w prawie wszystkich wypożyczalniach, i po przekroczeniu ich naliczone zostają opłaty za to, niejednokrotnie w sporej wysokości.

Trzeba też swoją uwagę zwrócić na to, przez jaką liczbę kierujących samochody na wynajem z konkretnej wypożyczalni mogą być użytkowane. Takie ograniczenia również pojawiają się dość często w umowach, a ryzyko jest takie, że w przypadku niepoinformowania o innym kierującym i jakiegoś wypadku trzeba będzie ponieść koszty naprawy. Obowiązkowo należy się też przyjrzeć temu, jak przestawia się kwestia ubezpieczenia. Często typowe polisy mają dość wysoki wkład własny, jaki da się za niewielką dodatkową opłatą znieść.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
  • 19/10/2022