Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Dlaczego czyszczenie separatorów tłuszczu jest konieczne

Podczas otwierania zakładu gastronomicznego pomyśleć trzeba o wielu rzeczach. Jedna z nich to dbanie o należytą jakość wypuszczanych ścieków, w których nie powinno się znajdować nic, co spowodowałoby zatkanie rur. A że tłuszcze niestety mają takie właściwości, to jak mówią obowiązujące przepisy nie można ich do ścieków odprowadzać. Za takie postępowanie mogą grozić wysokie kary, z tego też powodu dużo lepszym wyborem będzie zainstalowanie specjalnego separatora tłuszczu. Urządzenia te działają w oparciu o grawitację. Ścieki są odprowadzane do dużego zbiornika z kilkoma przegrodami we wnętrzu.

Ciężkie osady zatrzymują się na tych przegrodach, a lżejszy tłuszcz unosi się do góry. Dzięki temu do systemu kanalizacji odprowadzona zostaje oczyszczona woda, nie mająca w sobie niczego, co spowodować by mogło zatkanie rur. Lecz ciągłe korzystanie z kuchni powodować będzie zwiększanie się ilości tłuszczu w środku, z tego też powodu co pewien okres czasu do wykonania będzie serwis separatorów. Zaleca się, żeby go przeprowadzać przynajmniej raz w miesiącu, ale to zależne jest od indywidualnego ustawienia.

Właściciel czy pracownicy danej firmy systematycznie muszą kontrolować stan zbiornika, i jeżeli poziom tłuszczu będzie zbyt duży, to zorganizować czyszczenie separatorów śląskie. Przepisy zabraniają, aby zrobić to można było samodzielnie, konieczne jest wynajęcie wyspecjalizowanej firmy posiadającej niezbędne uprawnienia.

Firmy takie przede wszystkim dysponują odpowiednimi samochodami, do jakich ściągane są wszystkie odpady. Poza tym z każdej wizyty muszą wystawić protokół, na wypadek kontroli z sanepidu. Tłuszcz nie należy do niebezpiecznych materiałów, lecz wymaga specjalistycznej utylizacji, dlatego mogą się tym zajmować wyłącznie upoważnione podmioty. Podejmując decyzję o współpracy z taką firmą warto podpisać umowę na dłuższy czas na regularne przyjazdy. Wówczas po pierwsze z pewnością będzie lepsza czyszczenie separatorów cena, a poza tym nie będzie trzeba za każdym razem czekać na termin.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
  • 14/12/2022